Menu
School Logo
Language
Search

Staff List

 

SENIOR LEADERSHIP TEAM

 

Headteacher: Mireilli Forrest

Deputy Headteacher (Head of Teaching and Learning & KS2 Lead):  Holly Clifford

Assistant Headteacher, KS1 & Phonics Lead: Elle Savage

Assistant Headteacher, KS1 Lead & Lead Mentor for ECTs and Student Teachers: Sophie Tyler

SENCO: Shelley Robertson

School Business Manager: Danielle Dulieu

 

TEACHING STAFF

Phase

Year Group

Teacher

Class

Early Years Foundation Stage (EYFS)

Reception

Tracy Thomson (Well-teach Lead & EYFS Lead)

Sycamore

Beth Windmill (Art Champion)

Willow

 

Key Stage 1

Year 1

Sophie Tyler & Elle Savage

Ash

Nneka Oti

Chestnut

Year 2

Nihal Kulahlilar (Maths Lead)

Beech

A'ishah Vakharia

Walnut

 

Lower Key Stage 2

Year 3

Gizem Akkaya

Oak

Huma SarfrazPear

Year 4

Stephanie Akinola

Cherry

Scott Cooper (Reading Champion)

Hawthorn

 

Upper Key Stage 2

Year 5

Jazmin Clarke (English Lead)Cedar

Alice Driver (Spanish Champion)

Mulberry
Year 6Charlotte Jackson (Science Lead)Apple

Holly Clifford & Mireilli Forrest

Elm
 
Recovery TeacherYears 1-6Sally McCarthyN/A
Cover TeacherN/APhilippa Holland (Arts Lead)N/A
Cover TeacherN/AHazel Williams (RE Champion)N/A
Cover TeacherN/AAmber Raju (PE Champion)N/A
Class TeacherMaternity LeaveLaura GeggusN/A
Class TeacherMaternity LeaveAmina HoqueN/A
INCLUSION TEAM
Shelley Robertson

SENCO

Nicole JacksonPastoral Support Coordinator
Nicola ChanterPastoral HLTA
Kerry BuckTeacher for Birch Room provision

EDUCATION SUPPORT STAFF

NameRole
Nicola ChanterHigher Level Teaching Assistant (HLTA)
Georgie GeorgiouHLTA
Melanie HollidayHLTA
Ayse CengizHLTA
Katerina TheodosiHLTA
Zubeyde AfsarpourTeaching Assistant (TA)
Salimatou BeechamTA
Lily DehariTA
Eilish Kennedy-O'SheaTA
Ayse TorgutTA (maternity leave)
Courntey CooperTA
Michaela AnastasiouLearning Support Assistant (LSA)
Terri KillickLSA
Andzelika KhanLSA
Maria LeonidesLSA
Julia PearceLSA
Karin Peer-NwokennayaLSA
Jade RichardsonLSA
Ueda TrockaLSA
Leeanne MeeksLSA

ADMINISTRATION STAFF

Name

Role

Kim Chamberlain

Office Administrator

Maria Pace

Office Administrator

Deborah ReadFinance Administrator

SITE STAFF

Name

Role

Debra Wright

Site Manager

Deborah Mills

Assistant Caretaker

Sue SchiaviCleaner in Charge

Kerry Clark

Cleaner

Leeanne MeeksCleaner

LUNCHTIME STAFF

Name

Role

Karen Ackland

Senior MSA (Midday Supervisory Assistant)

Nargis Askor

MSA

Emma Castro

MSA

Kerry Clark

MSA

Adriana D'Alessandro

MSA

Gema Del-Rio FerrariMSA

Sally Hudson

MSA

Carol Quantrill

MSA

Faviola XhikaMSA
Lee QuantrillMSA
Sue SchiaviMSA
BEFORE- AND AFTER-SCHOOL STAFF
Tracey WhitenBreakfast Club Leader
Nargis AskorBreakfast Club Assistant
VacancyBreakfast Club Assistant
Ayse CengizAfter-school Club Leader
Courtney CooperAfter-school Club Leader
Karin Peer-NwokennyaAfter-school Club Leader

 

Top